Küla


 

TAEVASKOJA KÜLA ASUB PÕLVA MAAKONNAS PÕLVA VALLAS. KÜLA ASETSEB PÕLVA MAAKONNA JA PÕLVA VALLA KESKOSAS. PÕHJAPOOLNE KÜLA PIIR ERALDAS ENNE TEIST MAAILMASÕDA TARTU MAAKONDA VÕRU MAAKONNAST. KÜLA KAUGUS PÕLVA LINNAST JA ÜHTLASI VALLAKESKUSEST ON LIGIKAUDU 7 KILOMEETRIT. TARTU LINN JÄÄB 42 KILOMEETRI KAUGUSELE. KÜLA LÄBIB RAUDTEE JA VÄIKSEM MAANTEE. SUUREM, TARTU-PÕLVA MAANTEE ASETSEB 1,5 KILOMEETRI KAUGUSEL. ASEND VÕIMALDAB KÜLAELANIKEL KÄIA TÖÖL NII PÕLVAS KUI TARTUS. TAEVASKOJA BUSSIJAAMA LÄBIV BUSSILIIKLUS ON SUHTELISELT TIHE JA PÄEVAS LÄBIB TAEVASKOJA KA NELI REISIRONGI. NAABERKÜLAD ON KIIDJÄRVE, MAARJA, HIMMASTE JA MAMMASTE. TAEVASKOJA KÜLAS ELAB 2019 AASTA 1. JAANUARI SEISUGA 103 INIMEST (2007 AASTAL ELAS NÄITEKS 113 INIMEST). TAEVASKOJAS ON OLEMAS RAAMATUKOGU. SAMUTI ASUB KÜLAS KAKS MAJUTUSASUTUST  "TAEVASKOJA SALAMAA" JA TAEVASKOJA TURISMI- JA PUHKEKESKUS, MIS TEGELEVAD MAJUTUSE, NOORTELAAGRITE JA ERINEVATE MATKADE KORRALDAMISEGA. MATKADE KORRALDAMISEGA TEGELEB KA OÜ PUHKA LOODUSES. KÜLAS TEGUTSEB VEEL OÜ LÄTTEKODA, MIS PEAB SUVEPERIOODIL KOHVIKUT JA TALVEPERIOODIL ON AVATUD MASSAAZISALONGI JA KAUPLUSENA.
KÜLA VAHETUSLÄHEDUSSE JÄÄB TAEVASKOJA MAASTIKUKAITSEALA, MIS ON KUULUS OMA LIIVAKIVIPALJANDITE JA ILUSA LOODUSE POOLEST. VAATAMISVÄÄRSUSTEST VÄÄRIVAD MAINIMIST EMALÄTE, NEITSIKOOBAS, SALAKUULAJA KIVI, SAESAARE HÜDROELEKTRIJAAM, METSAVENDADE PUNKER JNE.

LEADER projekti eesmärgiks on Taevaskoja külakeskuse teisel korrusel asuvate ruumide renoveerimine. Projekti abiga renoveeriti, käsitöötuba, käsitöötoa abiruum ja köök. Soetati ka köögile ja käsitöötoale vajalik mööbel. Projekti viis ellu MTÜ Taevaskoja.
 
Self guided audio tour app image