Väike Taevaskoda

Saesaarest umbes pool kilomeetrit allavoolu asub Väikese Taevaskoja punakas kalju. Liivakivipaljandi pikkus on ligi 190 meetrit ja kohati on ta kuni 13 m kõrge. Kaljul kasvavad sihvakad männid, nende all kanarbik ja samblikud. Kaljuseinas on kaldapääsukeste pesaauke.
Ahja jõe paremal kaldal kulgeb Väikese Taevaskoja kalju juurest teerada raudteejaama poole viivale asfaltteele. See romantiline teerada lookleb suurte puude all vetest uuristatud Kimera sälkoru põhjas. Kohati kaunistavad tee ääri sõnajalapuhmad, rohkesti on rändrahne. Muistend räägib, et kivid pärinevad siin asunud kiriku seintest. 
Kimera oru jalgraja taastas talgute korras 2009 aasta kevadel MTÜ Taevaskoja!
Loe ka Talgud

Approximately half a kilometre downstream from Saesaare is the reddish cliff called Väike Taevaskoda (Small Heaven’s Hall). This sandstone outcrop is about 190 metres long and up to 13 metres high. Slender pine-trees grow on the cliff, with some heather and lichen clinging to the cliff surface below. There are a few bank swallow nest holes adorning the cliff wall, too. 

LEADER projekti eesmärgiks on Taevaskoja külakeskuse teisel korrusel asuvate ruumide renoveerimine. Projekti abiga renoveeriti, käsitöötuba, käsitöötoa abiruum ja köök. Soetati ka köögile ja käsitöötoale vajalik mööbel. Projekti viis ellu MTÜ Taevaskoja.
Projekt "Taevaskoja külakeskuse varustamine kriisiks vajalike vahenditega" -toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.
 
Self guided audio tour app image