Raamatukogu 10 aastat

Taevaskoja raamatukogu 10 aastat külakeskuses.
 
25.septembril 2008 sai 10 aastat sellest hetkest, kui raamatukogu avas uksed värskelt remonditud majas. Raamatukogu asus enne hoones, mis tagastati omanikule. Renoveeritud maja kuulub vallale. Koos raamatukoguga alustas praeguses majas õppetööd ka Taevaskoja Algkool. Käsikäes õpilaste ja nende vanematega sai korda tehtud maja ümbrus (mullakoormate laialiajamine, muru rajamine). Naeru ja kilkeid jagus peaaegu kaheks aastaks, kuni kool aastal 2000 suleti õpilaste vähesuse tõttu.
     Vabanenud ruumidesse sai  külarahvas endale avatud  internetipunkti. Huvi selle vastu oli suur. Saime ka lahedamalt üritusi läbi viima hakata. Kord kuus toimusid temaatilised õhtud huvitavate lektoritega ja kirjanikega. Meie külalisteks on olnud Ilmar Särg, Erik Tohver ,Enn Vaino, Lehte Hainsalu. Oleme kohtunud psühholoog Tõnu Otsaga. Enne lihavõttepühi ja jõule oleme koos valmistanud pühadekaunistusi.
    Kui 2004 aastal valmis  tänu Taevaskoja MTÜ tegusatele  inimestele maja teise korruse saal, saime endale suurepärase kooskäimise koha, kus toimuvad  jõulupeod ja muud kooskäimised.
   2005 aasta septembrist on meie katuse all ka Taevaskoja postipunkt.
Raamatukogu kasutamine elanike poolt on olnud stabiilne, suvel lisanduvad suvitajad ja need lapsed, kes on vanavanemate pool vaheaega veetmas. Hea meel on veel, et lugejaskond on noorenenud.
  Väga palju loetakse ajalehti ja ajakirju, mida kõike rahvas ei jõua koju tellida.
Raamatukogust  on kujunenud ka  omamoodi suhtlemispaik, kust ikka otsitakse oma probleemidele lahendusi. Kord kuus ootab majas abivajajaid valla sotsiaaltöötaja.
    10.aastaga on sellest majast saanud Taevaskoja rahvale asendamatu kooskäimise ja toimetamise paik. Tänu keskusele on külarahvas omavahel tihedalt suhtlema hakanud ja ühise eesmärgi nimel ollakse  valmis kõiges kaasa lööma.
 
Ivi Raudsepp.
Raamatukogu juhataja.


 
Koduleht Elitec'st