Uudised

29/08/2018 10:09  KODUVEINI VALMISTAMISE KOOLITUS TAEVASKOJAS
 | Uudis on aegunud: 02/01/2019 06:00
Taevaskoja külamajas toimus koduveini valmistamise koolitus.
Ka tomatist, punasest peedist ja porgandist võib koduveini valmistada! Sellise tõdemusele jõuti 23.08. toimunud veinivalmistamise koolitusel Taevaskoja külamajas. Kogenud veinivalmistaja andis ülevaate veinivalmistamise pikast ajaloost, vajalikest vahenditest ja toorainest ning veini (eelkõige koduveini) mõjust inimese tervisele. Koos sai käima pandud 60 liitrit erineva tooraine seguga koduveini ja mekitud juba valmis koduveine, millest nii mõnigi ei jäänud alla uhketele viinamarjav...einidele (üks kuiv rabarberi-õunavein maitses nagu Chardonnay).
Juhtus nii, et üks veini valmistajatest sai veinikoolituse ajal vanaisaks! Palju õnne Reedikule! Igal juhul saab ta juhul kui tema veinitegu õnnestub, villida pudelisse ja sildistada väga unikaalse koduveini. Ehk õnnestub tal ka mõni pudel 18'ks aastaks säilima panna?! :)
Aitäh kõigile osalejatele ja loomulikult koolitajale. Koolitust toetas kohaliku omaalgatuse programm ja Põlva vallavalitsus!


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

LEADER projekti eesmärgiks on Taevaskoja külakeskuse teisel korrusel asuvate ruumide renoveerimine. Projekti abiga renoveeriti, käsitöötuba, käsitöötoa abiruum ja köök. Soetati ka köögile ja käsitöötoale vajalik mööbel. Projekti viis ellu MTÜ Taevaskoja.
Projekt "Taevaskoja külakeskuse varustamine kriisiks vajalike vahenditega" -toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.
 
Self guided audio tour app image